Luvia Estetik

Akne Sivilce Tedavisi

Akne Sivilce Tedavisi

Akne, yağ ve ölü cilt hücreleri ile tıkandığında meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Bu ölü cilt hücreleri genellikle beyaz noktalara, siyah noktalara veya sivilcelere neden olur ve genellikle yüz, alın, göğüs, sırt ve omuzlarda görülür. Sivilce, gençler arasında en yaygın olanıdır, ancak her yaştan insanı etkiler. Etkili tedaviler mevcuttur, ancak akne kalıcı olabilir. Sivilceler ve yumrular yavaşça iyileşir ve biri uzaklaşmaya başladığında, diğerleri ekinmiş gibi görünür. Ciddiyetine bağlı olarak, sivilce duygusal sıkıntıya neden olabilir ve cildi yaralayabilir. Tedaviye ne kadar erken başlarsanız, bu tür sorunlara yakalanma riskiniz o kadar düşük olur.

Akne Sivilce Nedenleri

Dört ana faktör sivilceye neden olur: Aşırı yağ üretimi Yağ ve ölü cilt hücreleri tarafından tıkanmış saç kökleri Bakteriler Bir tür hormonun (androjenler) aşırı aktivitesi Sivilce tipik olarak yüzünüzde, alnınızda, göğsünüzde, sırtınızın üst kısmında ve omuzlarda görülür çünkü cildin en çok bu bölgelerinde yağ bezleri bulunur. Saç kökleri yağ bezlerine bağlanır. Folikül duvarı şişkin ve beyaz bir baş üretebilir veya açık ve koyu olabilir ve siyah noktalara neden olabilir. Siyah nokta gözeneklere sıkışmış kir gibi görünebilir. Fakat aslında gözenek havaya maruz kaldığında kahverengiye dönüşen bakteri ve yağ ile tıkanır.

Sivilce Nasıl Gelişir ?

Yağlı yiyecekler : Yağlı yiyecekler yemek sivilce üzerinde etkisi fazladır. Yağlı bir alanda kızartma kabı olan bir mutfak gibi çalışsa da, yağ cilde yapışabilir ve saç köklerini tıkayabilir. Bu ayrıca cildi tahriş eder veya sivilceyi arttırır. Hijyen : Cildi çok sert bir şekilde ovalamak veya sert sabun veya kimyasallarla temizlemek cildi tahriş eder ve sivilceyi daha da kötüleştirir. Makyaj malzemeleri : Kozmetik ürünlerinde özellikle gözenekleri tıkayan yağlı makyaj malzemeleri kullanıyorsanız ve düzenli olarak makyaj yapıyorsanız bu durum sivilceyi kötüleştirir.

Diğer Cilt Bakımı Hizmetlerimiz

Sohbet Açık
1
Bilgi Al
Scan the code
Merhaba
Yardımcı Olmamı İstermisiniz?