Nasır Tedavisi

Nasır Tedavisi

Nasır Tedeavisi, nasır tedavisi tobralı, nasır tedavisi izmir
torbalı nasır tedeavisi

Nasır, çeşitli sebeplerden ve sürtünmeden dolayı derinin kalınlaşması durumudur. Üst tabakada bulunan derinin sertleşmesi sonucu alttaki dokuları irrite ederek aşağıya doğru yapılanır. Sert nasırlar genelde parmak üstleri ve serçe parmağın kenarına yerleşir. Yumuşak nasırlar ise akıntıya yol açar. Parmak aralarında sürtünen yüzeyler arasında gelişirler.

NASIR NEDEN OLUR?

  • Ayağa uymayan ayakkabılar. Dar ayakkabılar baskıdan dolayı nasırı oluşturur. Geniş ayakkabılar da ayağın ayakkabı içerisinde kaymasına ve sürtünmeye neden olurlar
  • Ayak parmak deformasyonları(çekiç ve pençe parmak gibi..)
  • Topuklu ayakkabılar
  • Düz taban(pes planus),yüksek kavis(pes cavus) gibi ayak basınç değer değişiklikleri de nasıra sebep olmaktadır.

TEŞHİS VE TEDAVİ SÜRECİ

Nasır oluşumu durumu öncelikle analiz edilir. Eğer kemik deformasyonuna bağlı bir torbalı nasır tedavi edilecekse öncelikle kemik deformasyonu giderilmeli bununla beraber nasır tedavisi yapılmalıdır.

Ayakların taraklı olmasına bağlı serçe parmakta nasır oluşumu mevcutsa bunyon koruyucularla sürtünme önlenerek beraberinde tedaviye başlanmalıdır. Hastanın basma problemine bağlı nasırı var ise ayak tabanını destekleyen kişiye özel olarak hazırlanan tabanlık verilerek denge sağlanmalı ve torbalı nasır tedavisi beraberinde başlanmalıdır. Nasırın boyutuna göre seans sayısı uzman tarafından belirlenir. Haftalık ya da 15 günlük periyotlarla seanslar yapılır. Podiatry cihazları kullanılarak ölü tabakalar her seansta temizlenir. Hastaya ev kullanımı için ilaçlar önerilir. Cerrahi bir yöntem olmamakla beraber hasta seans sonrası günlük yaşantısına geri döner. İşlemler ağrısız ve acısızdır.

Etiket; torbalı nasır tedavisi,torbalı nasır tedavisi, nasır tedavisi, cildiye nasır tedavisi, nasır tedavisi ilaç, parmak arası nasır, eldeki nasır nasıl geçer


Geç olmadan bizimle tanışın

Güzelliğiniz için yanlış yerlere gitmeden önce bizlerle tanışın, güzelliğinizi emin ellere emanet ediniz.


Mükemmel Sonuç

Sonsuz ve kusursuz güzellik için elini sende çabuk tut


Tavsiye

Memnuniyetinizi dile getirin ve bizleri tavsiye etmekten çekinmeyiz.Nasır Tedavisi

Formu doldurunuz biz sizi arayalım.

Diğer uygulamalarımız için hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.